Nowy numer 3/2021 Archiwum

By sięgnąć nieba

Przez sześć kolejnych tygodni uczestnicy "Sięgamy Nieba" razem przyjrzą się największemu z cudów - Eucharystii.

Kapłani z duszpasterstwa młodzieży nie zwalniają tempa. Wraz z całym sztabem kapłańskim duszpasterstwo przygotowało program dla dzieci i młodzieży „Sięgamy Nieba”, który będzie realizowany online do końca czerwca, a pierwsze spotkanie odbędzie się online już jutro, 18 maja o godz. 10.00.

„Sięgamy Nieba”, to są refleksje podejmowane nad Eucharystią. - Obecnie przeżywamy rok poświęcony Eucharystii - „Eucharystia daje życie”, który jest pierwszym z trzech lat programu duszpasterskiego Episkopatu Polski, kiedy zgłębiamy treści sakramentu Eucharystii. Niezwykle ważny temat na naszej drodze wiary. Gorąco zachęcam do włączenia się online w przygotowane wydarzenia duszpasterstwa młodzieży - mówi abp Józef Górzyński.

Przez sześć kolejnych tygodni uczestnicy „Sięgamy Nieba” razem przyjrzą się największemu z cudów - Eucharystii. W każdym tygodniu na kanale YouTube Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży emitowane będą różne treści. W poniedziałek pojawi się katecheza dla dzieci oraz katecheza dla młodzieży. We wtorek o Liturgii opowie Służba Liturgiczna Ołtarza, zaś w sobotę w cyklu „Cud eucharystyczny” mowa będzie o tych szczególnych wydarzeniach w Polsce. Ponadto w każdy piątek na profilu Facebook - na LIVE #warmińskipaciorek - będzie wspólna modlitwa. Nie zabraknie również świadectw.

- Wielu młodych mówi, że ma problem z Mszą św., bo jest dla nich trudna… Stąd ten program, żeby młodzież, która jeszcze jest w domach, mogła bliżej poznać poszczególne części Eucharystii, zrozumieć znaki i symbole, dotknąć tej Tajemnicy, która zmienia życie - mówi ks. Kamil Wyszyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama