Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wspólnota Soli Deo Omnia świętuje urodziny św. Jana Pawła II

- My, młodzi, chcieliśmy wyrazić swoją wdzięczność za życie papieża Polaka, za Jego nauczanie i modlitwę - mówi Emilia Tarabasz.

Studencka wspólnota z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przygotowali wspólne zdjęcie ze Świętym.
- Na początku chcieliśmy to zrobić w ramach naszej wspólnoty Soli Deo Omnia, ale potem kilka osób spoza wspólnoty podesłało swoje zdjęcia, bo zobaczyli gdzieś w internecie nasz post z tą inicjatywą - tłumaczy Emilia Tarabasz, liderka grupy.

- Myślę, że ten pomysł zjednoczył nas mimo pandemii i tego, że nie mamy regularnych spotkań - dodaje.
Zaznacza, że pomysłów nie brakowało.
- Ze względu na pandemię koronawirusa musieliśmy się ograniczyć. Nie znaczy to, że nie można zrobić nic. Wystarczy trochę kreatywności i chęci, żeby pomysły które są zrealizować - mówi Emilia.

- Większość z nas, kiedy Ojciec Święty Jan Paweł II kończył ziemską pielgrzymkę, miało zaledwie kilka, kilkanaście lat, mimo to w naszych sercach pozostał Jego ślad. W 100 rocznicę urodzin, my, młodzi, chcieliśmy wyrazić swoją wdzięczność za życie papieża Polaka, za Jego nauczanie i modlitwę. Choć w chwili śmierci byliśmy jeszcze dzieciakami, to dzięki naszym rodzicom, wychowawcom, ale też filmom, święty Jan Paweł II żyje w nas - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama