GN 3/2021 Archiwum

Nowy sprzęt dla strażaków

Zarząd województwa podzielił pieniądze na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie.

Na zakupy sprzętu ratowniczego, budowę i modernizację remiz strażackich trafi w sumie 600 tys. zł, a na zakup samochodów ratowniczych w porozumieniu z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej - kolejne 300 tys. Radni sejmiku województwa poparli decyzję zarządu.

- W dobie pandemii liczymy w samorządach każdy grosz, ale na bezpieczeństwie nie możemy oszczędzać - mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Jednostki OSP w regionie wspieramy co roku, dzięki czemu mogą one na bieżąco kupować niezbędny sprzęt czy modernizować swoje siedziby. Co roku też dofinansowujemy zakup samochodów w miejscach, gdzie zdaniem PSP jest to najbardziej niezbędne. W odbiorze społecznym działalność strażaków ochotników z roku na rok zyskuje zwolenników i sympatyków. Każdego roku zwiększa się również zakres, a także częstotliwość podejmowanych przez nich działań ratowniczych. Oni są zawsze tam, gdzie trzeba nieść pomoc, ratować dobytek, a często również ludzkie życie - podkreśla marszałek.

Na zakupy sprzętu ratowniczego zarząd województwa przeznaczył 268 tys. zł, ta kwota trafi do 20 gmin. Na budowę, rozbudowę, modernizację remiz OSP - 332 tys. zł: (12 gmin), a na zakup samochodów ratowniczych - 300 tys. zł: po 50 tys. zł. dla OSP Tolkmicko, OSP Mazury, OSP Dubeninki, OSP Uzdowo, OSP Olszyny, OSP Radzieje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama