Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowenna za małżeństwa

Ruch Na Opak z Olsztyna zaprasza do modlitwy za małżeństwa.

Ruch działa przy parafii św. Wawrzyńca w Olsztynie, duchowym kierownikiem jest ks. Dariusz Łużyński. Ruch powstał z potrzeby serca, kiedy kilka małżeństw postanowiło modlić się za siebie nawzajem. Potem przyszła myśl o nowennie, która odbywa się już po raz 9., a włącza się w nią ponad 400 osób z całego kraju, a nawet zagranicy.

Przez 9 dni organizatorzy wysyłają SMS-y, e-maile i wiadomości na portalu społecznościowym z treścią modlitwy na każdy dzień. Każdy indywidualnie, a jednocześnie łącząc się z innymi, modli się w swoim czasie. - Modlimy się nowenną z błogosławioną Laurą Vicuną, patronką skłóconych małżeństw, napisaną przez Wojciecha Jaronia. Nowenna ma imprimatur Kurii Metropolitalnej w Krakowie - mówią organizatorzy.

Powierzone modlitwie małżeństwa wpisywane są do "Księgi małżeństw powierzanych w modlitwie Bogu". - Chcemy, aby Bóg był tak miłosierny i przyszedł właśnie do tych małżeństw powierzonych w modlitwie Jemu i odrodził je w miłości Bożej. Aby Boża miłość zatriumfowała w małżeństwach i sercach małżonków - podkreślają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama