Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjdź, Duchu Święty

W wielu parafiach archidiecezji warmińskiej w sobotni wieczór odbyło się czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego z nabożeństwem Drogi Światła i modlitwą uwielbienia.

W Klebarku Wielkim, w sanktuarium Krzyża Świętego po Eucharystii wierni czuwali przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Ducha Świętego o dary, uwielbiając Boga i dziękując Mu za otrzymywane łaski.

- Trzeba się cieszyć, że wzrasta w nas świadomość tego, iż Zesłanie Ducha Świętego to trzecia co do ważności uroczystość w ciągu roku. Trochę z sarkazmem można powiedzieć, że mamy lepszą frekwencję na poświęceniu pokarmów przed Wielkanocą niż w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ta refleksja zmusza nas do działania, uświadamiania sobie, że Duch Święty jest ważniejszy niż święconka. Nasze chrześcijaństwo ma być osadzone w osobistej relacji z Duchem Świętym, a nie oparta jedynie na rytuałach, zwyczajach i tradycjach - mówi proboszcz ks. Wojsław Czupryński.

Wraz z parafianami modlił się on przed Najświętszym Sakramentem, biorąc udział w duchowej Drodze Światła. - Modlimy się o życie, wszelako rozumiane. O życie duchowe w życiu naszym i naszych rodzin, w życiu naszej parafii. Każdy ma swoje osobiste sprawy, do których pragnie zapraszać Ducha Świętego, w przestrzenie, które wymagają ożywienia - dodaje ks. Wojsław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama