Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gietrzwałd. Rocznica objawień Matki Bożej

27 czerwca będziemy obchodzić rocznicę rozpoczęcia objawień Maryi.

Maryja objawiła się w Gietrzwałdzie po raz pierwszy 27 czerwca 1877 czerwca. Najpierw ukazała się 13-letniej Justynie Szafryńskiej. Justynka wyszła właśnie z egzaminu dopuszczającego do Pierwszej Komunii Świętej, który składała na plebanii u proboszcza ks. Augustyna Weichsla. Zdała go pomyślnie i opowiadała właśnie mamie o swoich przeżyciach, kiedy dzwony zaczęły bić na Anioł Pański. Dziewczynka przystanęła, by się pomodlić.

Wtedy nagle na klonie przed kościołem ujrzała „niezwykłą jasność, w niej biało ubraną postać, z długimi włosami opadającymi na ramiona, siedzącą na złocistym tronie udekorowanym perłami. Po chwili zauważyła jasny blask zstępujący z nieba i anioła ze złotymi skrzydłami w białej szacie złotem przetykanej z białym wieńcem na głowie, który złożył niski ukłon postaci siedzącej na tronie. Gdy odmówiła Pozdrowienie Anielskie, postać podniosła się z tronu i wraz z aniołem uniosła się do nieba”. Następnego dnia cudowną postać ujrzała również Basia Samulowska, a na pytanie dziewczynek: „Kto Ty jesteś?”, odpowiedziała: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta”.

27 czerwca w sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie odbędą się uroczystości z okazji 143. rocznicy rozpoczęcia objawień Matki Bożej.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 – Droga Krzyżowa

16.30 – Czas na prywatną modlitwę

17.15 – Różaniec z rozważaniami

18.00 – Msza św. w bazylice pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego

20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

20.50 – Zakończenie adoracji, śpiew Apelu, zasłonięcie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i przejście do kapliczki objawień

21.00 – Przy kapliczce objawień – Anioł Pański i Litania do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama