GN 31/2020 Archiwum

Są sprawy po ludzku za trudne

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbyła się dziękczynna Msza św.

Chcemy dziś dziękować za rok formacji młodzieży, która gromadzi się przy naszej parafii: Liturgiczną Służbę Ołtarza, zespół muzyczny, młodzież z naszej wspólnoty.

Chcemy dziękować Bogu za czas spotkania z Nim i we wspólnocie. Chcemy dziękować za rok szkolny, rok akademicki, podziękować za zdane egzaminy, za wszystko, czym Bóg nas w tym roku obdarował – mówił na rozpoczęcie Eucharystii ks. Paweł Jakubowski. Homilię wygłosił ks. Andrzej Stankiewicz.

– Cytując słowa psalmisty: „całym sercem raduję się w Panu” – bo możemy się wspólnie modlić, gromadzić w świątyni bez ograniczeń. Chciałbym podziękować wam wszystkim za to, że tworzycie wspólnotę, że jesteście otwarci na poznawanie Boga, że chcecie uczyć się Chrystusa i mimo wielu trudności, które napotykamy, iść przez życie razem z Nim – mówił duszpasterz. Nawiązując do Ewangelii, przypomniał, że nawet Maryja i Józef nie zawsze rozumieli Chrystusa.

– Są sprawy po ludzku po prostu za trudne, za którymi nie nadążamy. To normalne. Ale wiara nie polega na pełnym zrozumieniu, ale również na zaufaniu. Zachęcam was, byście – tak jak słyszeliśmy, co Jezus czynił w świątyni – przysłuchiwali się, zadawali pytania, nie bali się pytać o to, czego nie rozumiecie. Ale bądźcie cierpliwi, słowo zasiane w waszym sercu w końcu wyda piękne owoce – mówił ks. Stankiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama