Nowy numer 2/2021 Archiwum

Olsztyn. Wieczór uwielbienia

W parafii Miłosierdzia Bożego na olsztyńskich Nagórkach odbył się wieczór uwielbienia.

Tradycyjnie 5 lipca pielgrzymi zmierzający do Ostrej Bramy w Wilnie zbierali się w Kętrzynie, by następnego dnia z samego rana wyruszyć na pątniczy szlak. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, pielgrzymka do Wilna nie była możliwa.

- Brakuje nam tego, mamy nadzieję, że za rok już pójdziemy do Ostrej Bramy, a przed nami jeszcze w tym roku pielgrzymka do Częstochowy. Dziś chcemy modlić się za wszystkich, którzy pielgrzymowali, będą pielgrzymować - mówił na początku modlitwy ks. Jarosław Dobrzeniecki.

Na rozpoczęcie wieczoru uwielbienia w procesji zostały wniesione 3 ikony z wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej, Gietrzwałdzkiej oraz Ostrobramskiej. - Maryjo, prosimy, byś prowadziła nas po ścieżkach naszego życia. Dobrze wiemy, że możesz dla nas wiele wyprosić, i że tylko otwarte i czyste serce - jak Twoje - może wiele. Maryjo, którą czcimy pod tyloma pięknymi tytułami..., bądź naszą Matką, prowadź nas w tej modlitwie, pragniemy podążać za Tobą do Chrystusa - modlił się ks. Dobrzeniecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama