Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czekamy na ciebie

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Światło Miłosierdzia" w Mrągowie obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia.

Po Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), prowadzonych przez wspólnotę "Zwiastowanie" w parafii św. Wojciecha w Mrągowie, w których uczestniczyły osoby z parafii Matki Bożej Saletyńskiej, powstała grupa dzielenia składająca się z młodzieży, a wywodząca głównie z Ruchu Światło-Życie - wspomina Barbara Skorupska, pierwsza liderka wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Światło Miłosierdzia" przy parafii MB Saletyńskiej w Mrągowie.

W 1995 r. u saletynów odbyły się REO, których owocem było formalne zawiązanie się wspólnoty Odnowy przy parafii MB Saletyńskiej, świętującej dziś 25-lecie. Pierwszym opiekunem duchowym został ks. Andrzej Rozum MS.

- Jestem jedyną osoba, która jest we wspólnocie od samego początku. Ludzie przychodzą, odchodzą, czasem po latach wracają, ale - co ważne - wszyscy mają w sobie, w swoich sercach potrzebę zawierzania się Bogu, doświadczyli mocy Ducha Świętego, rozpoczęli budowanie prawdziwej relacji z Jezusem Chrystusem - mówi Barbara. Kiedy spogląda w przeszłość, podkreśla, że te 25 lat to nieustanna przyjaźń z Duchem Świętym, która zmienia każdy dzień.

- Dziś wracamy do naszych korzeni, próbujemy otworzyć się na łaskę Boga i pytać Go: "Cóż mamy robić?". I widzę, że On nam odpowiada, szczególnie powołując naszą wspólnotę do modlitwy wstawienniczej - podkreśla. Stąd comiesięczna Msza św. w modlitwą uzdrowienia i uwielbienia, na którą przychodzi wiele osób.

- Bycie we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym kształtuje całe życie - kim się jest, co się robi. Teraźniejszość to owoc bycia we wspólnocie. To rozeznawanie wszystkiego, dialog z Duchem Świętym, otwarcie się i wsłuchiwanie, bo Bóg przez modlitwę, rekolekcje, przez innych ludzi prowadzi do rozeznania drogi życiowej. Kiedy spoglądam wstecz, widzę również bogactwo ludzi, których przez lata spotkałam, pięknych, wspaniałych. Kiedy oglądałyśmy wczoraj kroniki wspólnoty, wspominałam ich i widziałam tak wiele dobra, spotkań - mówi Dorota Pieczko.

Obecną liderka Barbara Wiszowata podkreśla, że wspólnota wiele daje, umożliwia rozwój duchowy, tu nawiązują się przyjaźnie. - Oni zawsze mnie "omadlają", zawsze mi towarzyszą, zawsze mogę z nimi porozmawiać. Wspólnota, ci ludzie to wielki dar od Pana Boga, że w tym świecie odchodzącym od Boga mam grupę, gdzie czuję się bezpieczna, akceptowana i kochana. Poczucie bliskości z ludźmi daje mi poczucie bliskości z Bogiem - wyznaje i zaprasza wszystkich na spotkania wspólnoty, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19 w parafii MB Saletyńskiej. - Czekamy na ciebie! - uśmiecha się liderka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama