Nowy numer 3/2021 Archiwum

Olsztyn. Matki Bożej Fatimskiej

Każdego 13. dnia miesiąca w parafii Matki Boskiej Fatimskiej odbywa się Msza św. oraz procesja różańcowa z lampionami.

Matka Boża objawiła się po raz pierwszy w Fatimie 13 maja 1917 roku. W wielu parafiach w 13. dniu miesiąca na pamiątkę tego wydarzenia odbywają się nabożeństwa ku czci Maryi. Podobnie jest w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej.

Mszy św. przewodniczył ks. Jan Szymko. W homilii przypomniał on historię objawień z 1917 r. i podkreślił, że głównym przesłaniem Maryi – podobnie jak w Gietrzwałdzie – było wezwanie do odmawiania Różańca. – W tej modlitwie zawiera się cała tajemnica ludzkiego życia, naszej codzienności, naszych trosk, smutków, szczęścia, radości oraz cierpienia – tłumaczył duszpasterz.

– Po co ludzie pielgrzymują do Fatimy? Z tego samego powodu, dla którego my dziś tu jesteśmy: chcemy prosić, dziękować, chcemy się pochwalić, chcemy przeprosić... Mamy tyle do powiedzenia, ponieważ Matka Boża towarzyszy nam w całym naszym życiu – mówił ks. Szymko.

– Za każdym razem, kiedy jesteśmy skrzywdzeni, poranieni, udajemy się właśnie do Matki. Dlatego w Polsce jest tyle sanktuariów Matki Bożej – chcemy mieć blisko Matkę, do której możemy przyjść, opowiedzieć o swoim życiu. Przy Niej czujemy się bezpieczni, szczęśliwi, Niech Ona prowadzi nas w życiu, a dzisiejsza modlitwa niech nas prowadzi do spotkania z Bogiem przez serce Maryi – mówił ks. Szymko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama