Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pieniężno. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat

Podsumowanie XXVI Werbistowskiej Akcji Pomocy na Rzecz Misyjnych Środków Transportu - Pieniężno 2020.

W kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy włączyli się bądź włączą w XXVI Werbistowską Akcję Pomocy na Rzecz Misyjnych Środków Transportu - Pieniężno 2020. Tym samym zakończyła się tegoroczna nowenna ku czci św. Krzysztofa. Zebrani pamiętali także o ofiarach wypadków samochodowych i tragicznie zmarłych na naszych drogach, prosząc Boga o łaskę zbawienia dla nich.

Eucharystii przewodniczył o. Adam Michałek SVD, wicerektor werbistowskiego seminarium w Pieniężnie, były misjonarz w Demokratycznej Republice Konga.

Ojciec Michałek podczas homilii przypominał legendę o św. Krzysztofie. - Przywołując dzisiaj postać św. Krzysztofa, wsłuchując się w głos tradycji, dzięki której pamięć o nim przetrwała, z legendy o patronie dzisiejszej niedzieli wyciągamy jasne i oczywiste przesłanie: będąc człowiekiem przezornym i odpowiedzialnym, chronimy siebie i tych wszystkich, którzy poruszają się w naszym otoczeniu - podkreślał werbista. I cytował słowa Jezusa skierowane do św. Krzysztofa: „Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat”.

- Dzisiaj chcemy podziękować św. Krzysztofowi, za jego duchową opiekę nad nami zwłaszcza wtedy, kiedy siadamy za kierownicą. Prosimy go również, aby wiernie nam towarzyszył i wspierał swoim orędownictwem, zwłaszcza wtedy, kiedy przydarzy się nam być nieostrożnym czy nieodpowiedzialnym. Oby to się nigdy nie powtórzyło! - mówił o. Michałek.

Zebrani na uroczystości św. Krzysztofa odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o ustanie pandemii koronawirusa, łaskę zdrowia dla chorych i siły dla całego personelu medycznego. Szczególnie otaczali modlitwą ofiary tej pandemii z krajów misyjnych, gdzie posługują misjonarze werbiści.

Wymownym znakiem tego była procesja z darami, gdzie oprócz logo akcji, darów chleba i wina, kwiatów i symbolicznych zniczy przyniesiono obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas minionych lat, kiedy panowała pandemia, obraz Czarnej Madonny był wystawiany w oknach wielu domach naszej ojczyzny. Przez wstawiennictwo Maryi proszono o łaskę zdrowia i ustanie zarazy. Obraz ten zostanie jesienią wysłany do Togo do jednej z tamtejszych parafii.

Ojciec Wiesław Dudar SVD, organizator akcji, serdecznie dziękował wszystkim, którzy w tym niełatwym czasie przybyli do Pieniężna oraz tym, którzy z różnych stron naszej ojczyzny włączyli się, bądź włączą w tę sztandarowa akcję pomocy Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Zaznaczył, że wesprzeć zakup misyjnych środków transportu można przez cały rok w dogodnym dla siebie czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama