Nowy numer 2/2021 Archiwum

Olsztyn. Święto Policji

- Życzę policjantom jak najmniej stresów, dużo zdrowia i satysfakcji z wykonywanego zawodu - mówi komendant wojewódzki policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek.

W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Rozpoczęła je Msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, której przewodniczył abp Józef Górzyński.

- Wiemy, co pojęcie służby znaczy w Ewangelii - że należy postawę wobec drugiego człowieka ujmować w kategorii służby. W zasadzie każda działalność, którą podejmujemy, powinna być oparta na tym wzorze. Bez zrozumienia, czym ona jest, trudno sobie wyobrazić życie społeczne - mówi metropolita.

- W tym roku nasza służba, ze względu na pandemię koronawirusa, wygląda zupełnie inaczej, niż było rok temu. Ale z satysfakcją mogę powiedzieć, że mimo nowych obowiązków nałożonych na naszą formację policja warmińsko-mazurska pierwsze półrocze może określić jako bardzo dobre, bo mamy lepsze statystyki niż w roku ubiegłym - podkreśla nadinsp. Klimek. - Życzę policjantom jak najmniej stresów, dużo zdrowia i satysfakcji z wykonywanego zawodu - dodaje komendant.

Miniony rok dla warmińsko-mazurskiej policji był czasem wielu inwestycji. Odnotowano również wysoką wykrywalność przestępstw, sięgającą ponad 75 proc. - Uruchomiliśmy 8 nowych posterunków, jeden komisariat, a także jedną z najnowocześniejszych komend w Polsce, która znajduje się w Bartoszycach - wymienia mł. asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

Podkreśla, że w takim dniu, jak Święto Policji, służbom mundurowym powinniśmy życzyć tyle samo wyjść na służbę, co powrotów. - Pamiętajmy, że policjanci, wypowiadając słowa przysięgi, mówią o tym, że będą służyć Polsce i narodowi do końca życia. Czasem ponoszą tę największą cenę, jaką jest oddanie własnego życia na służbie. Abyśmy byli przede wszystkim po to, by pomagać, a nie ścigać. By było jak najmniej zdarzeń kryminalnych, a nasza praca będzie kojarzyć się z pomocą i służbą społeczeństwu - dodaje rzecznik prasowy KWP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama