GN 39/2020 Archiwum

Nowe Kawkowo. To jest spotkanie

W Domu Rekolekcyjnym "Zacheusz" w Nowym Kawkowie zakończyły się rekolekcje artystyczne, których efektem był przygotowany spektakl "Tajemnica Wiary".

Przygotowania nie przesłoniły uczestnikom tego, co jest najważniejsze, czyli Eucharystii. - Nie chcieliśmy, by najważniejsze były warsztaty teatralne, plastyka czy muzyka, by one były w centrum. W centrum przez wszystkie dni była Eucharystia - mówi animator Jakub. W ramach spotkań prowadzący przypominali, co się dzieje podczas poszczególnych części Mszy św. - Co ciekawe, kiedy pytaliśmy dzieci, czym jest dla nich liturgia, prawe zawsze odpowiadały, że "to jest spotkanie" - podkreśla.

Przygotowywany przez cały czas rekolekcji spektakl odnosił się do Mszy św., miał on pobudzić do refleksji, do zgłębienia treści i symboli obecnych w trakcie sprawowania Eucharystii. - Uczestnicy obejrzeli również film "Największy z cudów". Przygotowywaliśmy bajki, które tłumaczyły poszczególne części Mszy św., i dzieci właśnie w takim duchu poznawały liturgię - przybliża Jakub.

Uczestnicy byli podzieleni na trzy panele - teatralny, plastyczny i muzyczny. Każda grupa miała przydzielone zadania. W pierwszym przygotowywano obsadę aktorską, w drugiej scenografię, a w trzeciej opracowywano oprawę muzyczną. - To również uświadomienie sobie, że każdy ma swoje talenty, którymi może się dzielić, a połączenie wszystkich może dać piękny efekt. Wszyscy tworzymy w ten sposób wspólnotę, która po trudach dnia spotyka się na Eucharystii, by wspólnie modlić się, przeżywając tę najwspanialszą tajemnicę wiary - dodaje Jakub.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama