Nowy numer 39/2020 Archiwum

Młodzi idą do Matki

Ks. Paweł Szumowski i ks. Kamil Wyszyński zapraszają na spotkanie w Gietrzwałdzie.

Spotkanie dziękczynne za wspólnoty młodzieżowe i warmińskie piesze pielgrzymki odbędzie się 29 sierpnia w Gietrzwałdzie. - Chcemy połączyć dziękczynienie za pielgrzymkę, za wakacje z początkiem nowego roku formacyjnego dla młodzieży. To był trudny rok dla nas wszystkich, chcemy w Gietrzwałdzie się spotkać, pokazać, że jesteśmy, że pielgrzymi wędrują, a młodzież ciągle jest w Kościele - podkreślają duszpasterze.

Spotkanie ma nazwę „Młodzi do Matki”, ale zaproszeni są wszyscy, którzy czują się młodzi duchem. - Cieszymy się, że udało nam się zorganizować w tym roku pielgrzymkę, ale jest wiele osób, które nie mogły w niej uczestniczyć, łączyły się z nami duchowo, które przeżywały wielką tęsknotę za pielgrzymowaniem do Wilna czy Częstochowy. To spotkanie jest również dla nich - będzie możliwość pielgrzymowania do Gietrzwałdu, będziemy się jednoczyć we wspólnocie i dalej odkrywać wielką tajemnicę wiary, którą zgłębialiśmy na pątniczym szlaku - mówi ks. Paweł Szumowski, dyrektor warmińskich pieszych pielgrzymek.

W planie spotkanie znajduje się Msza św. na błoniach, podczas której dokona się zawierzenie Matce Bożej.

- Chcemy, żeby Maryja była obecna we wszystkich naszych działaniach w nadchodzącym roku - chcemy działać, tworzymy program, mamy nowe projekty w duszpasterstwach i chcemy, żeby Matka Boża pomogła nam to wszystko dobrze poukładać. Przed nami czas, kiedy chcemy wyjść do młodych i chcemy wyjść z internetu, to główne założenia duszpasterstwa młodzieży: wychodzimy z internetu, by spotkać się z innymi we wspólnocie - tłumaczy ks. Kamil Wyszyński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Duszpasterze apelują, by każdy, kto chce przybyć na spotkanie (będą zorganizowane pielgrzymka piesza, pielgrzymka rowerowa, dojazd autobusami, dojazd własnym środkiem transportu), zapisał się, wysyłając e-mail na adres: mlodzi.warmia@gmail.com. Zapisy są konieczne do odpowiedniej organizacji, zachowania norm sanitarnych, przygotowania posiłku i podzielenia przybyłych na sektory. Zapisy potrwają do środy 26 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama