Nowy numer 3/2021 Archiwum

Benedyktyńskie Dni Skupienia

W Olsztynie trwają rekolekcje "W życiu chodzi o Życie".

Dni skupienia są cyklicznie organizowane przez Wspólnotę Benedictus oraz Fundację Opcja Benedykta. W rekolekcjach odbywających się w WSD MW "Hosianum" w Olsztynie bierze udział ponad 50 osób. Prowadzi je o. Włodzimierz Zatorski OSB.

- Sformułowanie „W życiu chodzi o Życie” wydaje się być tautologią, ale tak nie jest. Ludzie bardzo często sami komplikują sobie życie, niszczą je: papierosy, alkohol, stres, nieporozumienia, kłótnie, wzajemna agresja. Nie trzeba wielkiej filozofii, żeby to zrozumieć. Masowość tego zjawiska, niszczenia własnego życia, jest przerażająca - największą biedą człowieka nie jest bieda materialna, ale pogubienie od strony duchowej. To obejmuje od wszystkich ludzi, także Kościół - tłumaczy o. Zatorski.

W temacie „W życiu chodzi o Życie” nieprzypadkowo jest użyta wielka litera. - To życie na ziemi, choćbyśmy przeżyli je najbardziej szczęśliwie i harmonijnie, tak czy inaczej się kończy. To życie, którym jesteśmy obdarzeni, na ziemi się kończy, ale dlatego, że jesteśmy przeznaczeni do innego życia. Życie na ziemi jest ze swojej istoty śmiertelne, a my jesteśmy stworzenie do prawdziwego Życia, nieśmiertelnego. Kiedy niszczymy sobie to życie, tu na ziemi, nie myśląc o prawdziwym Życiu, wtedy giniemy. To życie, prawdziwe Życie trzeba odkryć, do tego zapraszamy - podkreśla o. Zatorski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama