Nowy numer 3/2021 Archiwum

Metropolitalny Kongres Odnowy

W Gietrzwałdzie spotkali się członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z archidiecezji warmińskiej, diecezji ełckiej i elbląskiej.

Kongres jest organizowany co dwa lata, chcemy spotkać się we wspólnym gronie z trzeciej diecezji. Hasłem dzisiejszego spotkania są słowa z Listu św. Pawła do Koryntian „Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus” - tłumaczy ks. Jarosław Dąbrowski, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w diecezji ełckiej, która w tym roku była odpowiedzialna za zorganizowanie kongresu.

- Widzimy, że w tym czasie pandemii niektórzy, również ze wspólnot, popadli w jakiś lęk, zamknęli się w sobie. Chcemy burzyć te mury, które budujemy z różnych powodów między sobą a innymi ludźmi czy Bogiem. Człowiek myśli, że jak zbuduje dookoła siebie mur to będzie bezpieczny, ale to jest ułuda - podkreśla ks. Dąbrowski.

Podczas spotkania oprócz modlitwy konferencje wygłosił ks. Artur Potrapeluk, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. - Słowa, które dziś rozważamy św. Paweł kierował do wspólnoty w Koryncie, a zobaczmy, jak one ciągle są aktualne. Słuchaliśmy takich konferencji dziesiątki razy, ale cały czas musimy wracać do początków, do naszych fundamentów. To jest trochę jak z zapinaniem guzików koszuli - jeśli źle zapniemy pierwszy guzik, to dalej już wszystko pójdzie źle. Żeby było dobrze, musimy wszystko odpiąć i zacząć od nowa - mówił ks. Potrapeluk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama