Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ostróda. Noc ze świętym

W parafia św. Ojca Pio w Ostródzie odbyło się nocne czuwanie, prowadzone przez Grupę Modlitewną Ojca Pio.

Wspomnienie św. o. Pio, kolejny ważny moment w życiu parafii. Wspólnota św. Ojca Pio przez tygodnie przygotowywała nocne czuwanie i zapraszała wiernych, by zechcieli spędzić czas na wspólnej modlitwie i oddać Bogu za wstawiennictwem świętego swoje troski, codzienne bóle, upadki i relacje z drugim człowiekiem.

- Przez cały rok rozważaliśmy temat dotyczący kierownictwa duchowego o. Pio. Dziś chcemy dzielić się naszym doświadczeniem związanym z tą kwestią. A czuwaniu przyświecają słowa z Ewangelii św. Marka: "Kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje" - mówiła Ewa Skraba.

Czuwanie rozpoczęło się od Apelu Jasnogórskiego. Później odmówiono Różaniec, po którym katechezę wygłosił ks. Dawid Szczepkowski. - Panu Bogu miłości nie brakuje. On ma zawsze dla nas czas. I mówi: "jeśli chcesz". Nie każe, a zaprasza. Daje propozycję życia z Nim. Święty Ojciec Pio bardzo chciał pójść za Jezusem, do tego stopnia, że Bóg mu dał stygmaty, znaki męki. Przyjmował krzyż w pełnej świadomości. Piękne są jego słowa, kiedy powiedział, że kiedy umrze, to będzie prosić Boga, aby stać na progu nieba. "Będę tam na was czekał, dopóki tam nie wejdziecie, ja też nie" - mówił to do swoich dzieci duchowych - podkreślał ks. Dawid.

Dziś trudno mówi się o krzyżu w czasach, kiedy człowiek chce żyć przyjemnie, lekko, natychmiast spełniając swoje pragnienia i zachcianki. - A o. Pio ukazuje, że krzyż codzienności trzeba podejmować z gorliwością. Jeżeli dotykamy krzyża, to dotykamy zwycięstwa. To już nie znak hańby i przegranej, a znak zwycięstwa. To dowód naszej tożsamości, który przypomina o miłości Boga do człowieka, która nie skończyła się na Golgocie, a jest uobecniana w każdej Eucharystii. Jezus nieustannie współcierpi z człowiekiem niosącym swój krzyż - mówił kapłan.

Po Eucharystii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończyło się po północny modlitwą dziękczynienia i uwielbienia.

Dziś, we wspomnienie św. o. Pio, w parafii o godz. 18 odbędzie się Msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie bp Janusz Ostrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama