Nowy numer 30/2021 Archiwum

Olsztyn. Wspólnota wspólnot

W parafii św. Józefa w Olsztynie odbył się pierwszy Dzień Wspólnot Młodzieżowych. Rozważania o jednym Kościele prowadziła s. Maria Emilia Kąkol PDDM.

Raz w miesiącu chcemy spotkać się z młodymi z różnych wspólnot z diecezji. Modlitwa i poczucie jedności mają wzmacniać młodzież na drodze ku zbawieniu - podkreśla ks. Kamil Wyszyński. - Kiedy spotkaliśmy się w Gietrzwałdzie u Matki Bożej, jako duszpasterze doświadczyliśmy, że młodzi chcą być w kościele, że wracają. Stąd zrodziła się idea DWM - wyjaśnia duszpasterz młodzieży. Spotkania mają skupiać się na słowach wyznania wiary: „Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół”. - Na każdym ze spotkań będziemy omawiać kolejny z tych tytułów - dodaje ks. Wyszyński.

Młodzi zgodnie twierdzą, że spotkania związane z wiarą są dla nich ważne i wartościowe. - Budują moją wiarę, ale też mogę poznać osoby, które również idą przez życie w tym samym kierunku co ja, w stronę Boga - mówi Wiktoria. - To również okazja, by głębiej poznać słowo Boże i poznać ludzi, którzy nie wstydzą się wiary - dodaje Mateusz.

Młodzi budują wielką wspólnotę Kościoła, służą talentami, służąc innym śpiewem, słowem, odgrywając scenki. - Poza tym mogę ewangelizować, powiedzieć o tych spotkaniach, przyprowadzić kogoś ze znajomych - zauważa Wiktoria. - Swoim świadectwem możemy zainspirować innych, by spróbowali zbudować relacje z Bogiem. Myślę, że nam młodym leży to na sercu, bo jesteśmy w różnych wspólnotach, a łączy je Jezus - podsumowuje Mateusz.

Jak podkreśla diecezjalny duszpasterz młodzieży, kapłanom zależy na tym, by przy każdej parafii powstała wspólnota młodych. - Wszystko co robimy, służy temu, by kontynuować formację młodych w tworzonych wspólnotach - podkreśla ks. Wyszyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama