Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gietrzwałd. Spotkanie z Maryją

Społeczność szkolna Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie dorocznym zwyczajem udała się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

W ten sposób uczniowie i nauczyciele pragną powierzyć rozpoczęty rok szkolny opiece Matki Bożej. Do sanktuarium maryjnego udały się dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej, jak również licealiści. Mszy św. w intencji szkół katolickich przewodniczył ks. Andrzej Pluta.

- Co roku z końcem września pielgrzymujemy do miejsca objawień Matki Bożej, gdzie 143 lata temu Maryja przemówiła w języku polskim, podkreślając, żebyśmy się nie smucili, bo Ona zawsze będzie z nami. Przychodzimy tutaj z potrzeby serca, by Matce Bożej powierzyć kolejny rok szkolny, który przeżywamy w trudnym okresie zagrożenia koronawirusem - podkreślał ks. Pluta.

Przypominał, że szkoły co roku w maju zawierzane są również na Jasnej Górze opiece Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski. - Zawsze uczestniczyli w tym wydarzeniu uczniowie i nauczyciele. W tym roku byłem sam. Dziś zawierzamy się również w Gietrzwałdzie. Tyle mamy powodów, by swą obecnością okazać wdzięczność Matce Najświętszej i tyle mamy problemów, by je omówić z naszą najlepszą Matką i Bogu przez Jej ręce je polecić - mówił ks. Andrzej.

Podkreślał, że Matka Boża jest najwspanialszym człowiekiem, także każdy może się od Niej wiele nauczyć. - Nauczyć się jak, żyć. Aby tak było, trzeba Ją poznać i naśladować - mówi duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama