Nowy numer 48/2020 Archiwum

Etap finałowy OKWB

W oddziale okręgowym "Civitas Christiana" w Olsztynie odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W tym roku tematem 24. edycji OKWB były Księga Liczb oraz 1 list do Koryntian. W etapie szkolnym wzięło udział 110 uczniów z 35 szkół z terenu archidiecezji warmińskiej. - Udało nam się stworzyć platformę, na której uczestnicy przeszli poszczególne etapy pisemne. Dziś spotykamy się na części ustnej, gdzie siedmioro uczestników powalczy o prawo udziału w finale ogólnopolskim w Niepokalanowie - tłumaczy Aneta Kowalska-Siedlecka z "Civitas Christiana".

Laureaci ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 27. października, staną przed szansą zdobycia m.in. indeksów na polskie uczelnie czy zagranicznych pielgrzymek. - Nagrody są bardzo cenne, ale ten konkurs to nie tylko konkurs, to swoista formacja. Chcemy pokazać uczestnikom w Piśmie Świętym żywego Boga, przekonujemy ich, że w Biblii, w księdze życia, znajdą uniwersalne prawdy i ufamy, że właśnie w ten sposób będą szukali odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań - tłumaczy A. Kowalska-Siedlecka.

Podczas finału najlepsi okazali się:

  • Maria Majewska z 2 LO w Olsztynie,
  • Marcin Targoński z 12 LO w Olsztynie,
  • Wiktor Szukis z 2 LO w Kętrzynie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama