Nowy numer 32/2022 Archiwum

Głosić Boga obiektywem

– Żyjemy w czasach, gdy zdjęcia otaczają nas na każdym kroku, tak więc ta forma mojego świadectwa jest odpowiedzią na współczesne czasy – mówi Joanna Bułak.

Każdy, kto doświadczył spotkania z Bogiem podczas rekolekcji, chce się tym podzielić z innymi. Świadectwa, które słyszymy od takich osób, często budują nas na drodze do zjednoczenia z Bogiem. Joanna Bułak postanowiła ewangelizować świadectwem, które możemy nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć. Stąd powstała wystawa fotograficzna zatytułowana: „Jak Bóg przyszedł do mnie w zdjęciach”.

Słońce, trawa i słowo

– Mimo że jestem osobą wierzącą, chodzi się u nas w rodzinie do kościoła, to nie słyszałam nigdy o takich wydarzeniach jak Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) – opowiada Joanna. – Pewnego roku już przymierzałam się, by w nich uczestniczyć, ale z pewnych przyczyn nie udało mi się. Widzę, że Pan Bóg przygotował jednak inny czas. Po roku wzięłam w nich udział i to był najlepszy moment. Bóg przychodzi do nas w najlepiej wyznaczonym czasie i zawsze zdąża – tłumaczy. Na co dzień Joanna pracuje w przedszkolu i studiuje terapię pedagogiczną. Fotografia to jej pasja, którą realizuje m.in. w Studenckiej Agencji Fotograficznej „Jamnik” w Olsztynie. Jednym z elementów REO jest codzienna medytacja słowa Bożego. – Fotografią interesuję się od dziecka, była ona obecna w moim domu, dlatego chciałam czas REO uwiecznić w obiektywie. Postanowiłam każdego dnia rano robić jedno zdjęcie, a później rozważać słowo Boże i tak nieświadomie zaczęłam tworzyć wystawę – wyjaśnia. – Pewnego dnia wyszłam rano do sklepu po bułki, wzięłam ze sobą aparat i o godz. 7 poruszona tym, jak słońce oświetla trawę, zrobiłam zdjęcie. Kilka godzin później siadłam do Pisma Świętego i natrafiłam na cytat: „Dni człowieka są jak trawa; kwitnie on jak kwiat na polu. Ledwie muśnie go wiatr, a już go nie poznaje” (Ps 103,15) – wspomina.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama