Nowy numer 44/2020 Archiwum

Warmia czyta papieża

W dzień 42. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Muzeum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie udostępniło nagrania, na których czytane są fragmenty dzieł Jana Pawła II.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Muzeum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie zorganizowało akcję „Warmia czyta Papieża”. – Powszechna i popularna akcja czytania publicznie przyjęła się już na dobre w naszym społeczeństwie – mówi ks. dr Zbigniew Czernik, dyrektor muzeum. – Teksty św. Jana Pawła II nie są zawsze łatwe. Ale może przez to, że ktoś posłucha wybranych fragmentów, coś wpadnie mu w ucho i zostanie w człowieku...

W projekcie wzięło udział sześć osób, które czytają wybrane fragmenty dzieł Ojca Świętego.

– To jest jeden z pomysłów, który pozwala nam symbolicznie uczcić rocznicę urodzin Jana Pawła II. Pandemia uniemożliwia nam celebrowanie tej ważnej rocznicy tak, jakbyśmy chcieli, ale też nie zamyka wszystkich możliwości. Korzystamy ze świata mediów, który na ten czas został nam dany jako narzędzie duszpasterskie – mówi abp Józef Górzyński.

– Czytając, chcemy zwrócić uwagę na ważne teksty św. Jana Pawła II, szczególnie dlatego, że wciąż są dla nas aktualne. Nie chcemy i nie możemy o nich zapomnieć, bo one wciąż wyznaczają nam kierunek. Gdy czytamy je na głos, widzimy, że wciąż poruszają serca nasze i innych ludzi – dodaje.

Filmiki zostały umieszczone w sieci 16 października, w 42. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Można je obejrzeć na stronach internetowych: TV Kopernik, archidiecezji warmińskiej, Muzeum Archidiecezji Warmińskiej oraz w mediach społecznościowych, m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama