Nowy numer 48/2020 Archiwum

Życzenia abp. Józefa Górzyńskiego z okazji święta św. Łukasza

- Wiemy, że niesiecie w sercach niepokój, wiele obaw, ale wiemy także, że jesteście ludźmi nadziei, która służy do końca, a waszą siłą jest zespołowe działanie - zwrócił się z życzeniami do pracowników służby zdrowia metropolita warmiński.

Dziś przypada dzień św. Łukasza - patrona służby zdrowia. Z tej okazji abp Józef Górzyński skierował do wszystkich jej przedstawicieli swoje życzenia,  podkreślając że dzisiejszych czasach ich posługa jest niesieniem nadziei.

Poniżej tekst życzeń.

"Z okazji święta patrona środowiska medycznego, św. Łukasza lekarza i ewangelisty prosimy o przyjęcie serdecznych podziękowań za Waszą służbę człowiekowi cierpiącemu, za stałą dyspozycję niesienia pomocy bliźniemu. Przyjmijcie płynące z serca życzenia - by Wasza praca była przepełniona światłem ludzkiej i nadprzyrodzonej nadziei a Wasi Podopieczni i Pacjenci obdarzali Was szczerą życzliwością i wdzięcznością.

Wam osobiście życzymy ubogacających relacji rodzinnych, doskonalenia się w sztuce medycznej i odwagi w pokonywaniu wszelkich przeciwności. Od początku marca rozpoczęliśmy w Polsce bezpośrednią batalię, walkę z zagrożeniem wywołanym przez światową pandemię koronawirusa. Wprost lub pośrednio dotknęła ona każdego z nas, odciska się na wielu płaszczyznach życia osobistego i społecznego.

Pierwszymi, którzy muszą stawić jej czoła, jesteście Wy - lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, farmaceuci, diagności laboratoryjni, sanitariusze oraz kapelani. Każdego dnia, w nieustannej gotowości do niesienia pomocy, stajecie na pierwszej linii, najbliżej dotkniętych koronawirusem chorych i zagrożonych zarażeniem pacjentów. Tą drogą pragniemy serdecznie PODZIĘKOWAĆ każdemu z Was za oddaną, profesjonalną służbę, za codzienną odwagę trwania na Waszych stanowiskach.

Wiemy, że niesiecie w sercach niepokój, wiele obaw, ale wiemy także, że jesteście ludźmi nadziei, która służy do końca, a waszą siłą jest zespołowe działanie. Pragniemy zapewnić o naszym duchowym wsparciu i solidarności z Wami. Codziennie włączamy Wasze życie osobiste, pracę, przeżywane obawy, rodzące się trudności w sprawowaną Ofiarę Eucharystyczną.

Prosimy, aby Jezus nadał sens zbawczy Waszemu trudowi. Polecamy Was też Matce Bożej z Lourdes, która jest uzdrowieniem chorych i wspomożycielką wiernych, zawierzamy wstawiennictwu świętych lekarzy i pielęgniarek". 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama