Nowy numer 48/2020 Archiwum

Modlitwa w obronie Kościoła

W Olsztynie odbył się kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W tym samym czasie wierni modlili się przed konkatedrą św. Jakuba.

W wielu miastach całego kraju odbywają się protesty i manifestacje zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego. W reakcji na profanacje i niszczenie mienia wiele osób gromadzi się dla ochrony świątyń. Tak było również dziś, 27 października, w Olsztynie, gdzie środowiska proaborcyjne zorganizowały kolejną manifestację. Miała ona przejść od biur Prawa i Sprawiedliwości na Stare Miasto oraz pod konkatedrę św. Jakuba w Olsztynie. Tam zebrali się licznie wierni, którzy modlili się w intencji obrony Kościoła.

Wraz z modlącymi się zebrali się przedstawiciele m.in. środowisk kibicowskich czy narodowościowych, którzy byli przygotowani, by zablokować wejście na teren kościelny manifestantom. Protest środowisk proaborcyjnych przeszedł przez olsztyńską starówkę, wznosząc okrzyki m.in. przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości i przeciw Kościołowi. Pochód zatrzymała policja, wezwała uczestników do rozejścia, zwracając uwagę, że zgromadzenie jest nielegalne, a uczestnicy łamią zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa, i utrzymywania dystansu. Manifestanci po kilku okrążeniach starówki nie zbliżyli się do konkatedry św. Jakuba i udali się do centrum Olsztyna, pod ratusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama