Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wezwani do królestwa Bożego

W konkatedrze św. Jakuba sprawowano Eucharystię w intencji zmarłych biskupów i kanoników warmińskich.

Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński. - Historia naszej archidiecezji to historia nierozerwalnie związana z kapitułą warmińską i jej wybitnymi przedstawicielami. Polecamy ich wszystkich dobremu Bogu, prosząc, aby dał im radość nieba. By ci, którzy w służbie Kościołowi warmińskiemu i ludowi Bożemu na tej ziemi poświęcili swoje życie, otrzymali nagrodę radości wiecznej - mówił na wstępie metropolita warmiński.

Homilię wygłosił ks. kan. Bartłomiej Matczak:

Msza św. w intencji zmarłych biskupów i kanoników warmińskich - homilia - ks. kan. Bartłomiej Matczak

Podkreślał, że ostatnie dni roku liturgicznego wprowadzają nas w refleksję nad tajemnicą królestwa Bożego. - Kościół w dni listopadowe przeprowadza nas przez katechezę, która maluje przed nami ewangeliczny obraz, czym owo królestwo jest - mówił ks. Matczak. Wszystko po to, abyśmy przyjęli do serca prawdę, że życie nasze, choć dziś osadzone w trudnych ziemskich realiach, nie jest celem samym w sobie. - Jest drogą do przebycia, by w pełni osiągnąć bliskość z tym, który wezwał nas do swojego królestwa światła i pokoju - podkreślał kanonik.

- Dzisiaj, kiedy modlimy się za tych, którzy posługiwali na naszej warmińskiej ziemi, za zmarłych biskupów, kanoników kapituły warmińskiej, za tych, których Bóg wybrał do szczególnej przyjaźni ze sobą, a jednocześnie do bycia znakiem i urzeczywistnianiem tego królestwa na ziemi, módlmy się także za nas samych, abyśmy pociągnięci ich przykładem mogli stać się uczestnikami tej samej chwały, tego królestwa, do którego jesteśmy zaproszeni - zakończył homilię ks. Bartłomiej Matczak.

Pod koniec Eucharystii abp Józef Górzyński pokropił wodą święconą i okadził groby biskupów warmińskich pochowanych w konkatedrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama