Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szczytno. Niosą światło Chrystusa

W dekanacie Szczytno powstała inicjatywa wspólnej modlitwy łączącej wiernych zgromadzonych w kościele Wniebowzięcia NMP z osobami modlącymi się w swoich domach.

Akcji „Światło Życia” towarzyszą słowa św. Matki Teresy z Kalkuty: „Lepiej jest zapalić świecę, niż przeklinać ciemność”.

W listopadzie każdego dnia o godz. 21 kapłani z dekanatu Szczytno wraz z wiernymi gromadzą się w świątyni na wspólnej modlitwie w intencji tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę, prosząc jednocześnie o pokój w ojczyźnie. Nabożeństwo transmitowane jest w internecie, by każdy mógł dołączyć się do niego. Modlący się w domach proszeni są o zapalenie świecy i postawienie jej w oknie, by w ten sposób zaświadczyć o jedności i w symboliczny sposób przekazać światu wiadomość, że modlitwa potrafi rozświetlić mroki naszej codzienności.

- Bądźmy niosącymi światło Chrystusa, a nie swoje przekonania. Nieśmy pokój światu, zaczynając od swoich najbliższych, z którymi możemy wspólnie modlić się w domach. Łączmy się z kapłanami zgromadzonymi w kościele. Stwórzmy wspólnotę ludzi zgromadzonych przy Chrystusie, a naszym fundamentem niech będzie słowo Boże - apelują organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama