Nowy numer 48/2020 Archiwum

Prof. Maksymowicz podał się do dymisji

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. "Widząc sytuację pandemiczną w Polsce postanowiłem wrócić do swoich pacjentów", napisał na swoim profilu społecznościowym.

Jak podkreśla prof. Maksymowicz, przez ostatni czas starał się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób.

Zauważa, że wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest w trakcie realizacji między innymi bardzo ważna ustawa o biobankach.

"Organizowałem pracę naukowców nad polskimi metodami walki z koronawirusem. Koordynowałem funkcjonowanie uczelni, aby studenci i nauczyciele akademiccy byli jak najbardziej bezpieczni podczas pandemii. Zawsze jednak podkreślałem, że najpierw jestem lekarzem, a dopiero później politykiem. Widząc sytuację pandemiczną w Polsce, postanowiłem wrócić do swoich pacjentów, którzy obecnie potrzebują mnie bardziej niż kiedykolwiek.", pisze wiceminister.

Podkreśla, że wraca, by operować nowotwory mózgu, pracować w olsztyńskiej Klinice Budzik, ale także pomagać chorym na oddziale covidowym.

"Sytuacja, w jakiej znalazła się nasza ojczyzna, wymaga od nas wszystkich maksymalnego zaangażowania w tych dziedzinach, w których jesteśmy najbardziej potrzebni. Dla mnie wybór jest prosty. Jest to odpowiedź na liczne prośby zarówno pacjentów oraz współpracowników, którzy walczą na froncie z pandemią. Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi miałem zaszczyt i przyjemność współpracować. Mam wielką nadzieję, że wspólnie szybko wygramy walkę z wirusem", pisze prof. Wojciech Maksymowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama