GN 30/2021 Archiwum

Młodzi chcą być w Kościele

Media społecznościowe Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży ponownie zaczęły przyciągać tysiące młodych.

Dekanalni duszpasterze młodzieży przez dwa dni spotykali się na wideokonferencji, by opracować nowy projekt ewangelizacji w sieci. - Pandemia ukazuje, że młodzież potrzebuje kontaktu nieustannie. Oni cały czas chcą się spotykać, chcą być w Kościele. Stąd przejście w wirtualną przestrzeń - podkreśla ks. Paweł Grzesiak.

Media społecznościowe Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży ponownie zaczęły przyciągać tysiące młodych. - Żeby mogły one funkcjonować, codziennie musi się coś na profilu społecznościowym dziać - mówi ks. Kamil Wyszyński. - I tu młodzi okazują się niezastąpieni. Powstała grupa młodych, raczkująca diakonia medialna, która się tym zajmuje. Oni publikują część treści ewangelizacyjnych - podkreśla ks. Grzesiak.

I tak w poniedziałki pojawia się w sieci #DobreSłowo, czyli cytaty z Pisma Świętego i złote myśli świętych. We wtorek #katonewsy, czyli ciekawostki z Polski i ze świata.

- We środę mówimy o tym, co dzieje się we wspólnotach w diecezji, które żyją, uczestniczą w wideospotkaniach, spotykają się w ograniczonym gronie w kościołach na modlitwie, pomagają potrzebującym. We czwartek relacjonujemy wydarzenia z archidiecezji warmińskiej. Zapraszamy również alumnów WSD „Hosianum”, by mówili o powołaniu i życiu z Panem Bogiem. W piątki to, co cieszy się chyba największą popularnością, czyli #MlodziSzturmowcy - zdjęcie młodego błogosławionego czy świętego z jego wypowiedzą. Sięgamy do historii Kościoła, pokazujemy, że za naszą wiarą stoją młodzi, święci ludzie, którzy są dla nas przykładem i autorytetem - wymienia duszpasterz młodzieży.

W sobotę ukazują się fotorelacje z prac WDM, a od pierwszej niedzieli Adwentu #BożyTrend - młodzież będzie czytać fragment Pisma Świętego, a ksiądz będzie głosił krótką naukę. - Chodzi o to, aby słowo Boże, które jest na niedzielę, było trendem, wiodącą myślą dla młodych na cały tydzień - dodaje ks. Grzesiak.

Oczywiście inicjatyw Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży będzie więcej. Choćby kontynuacja spotkań wspólnot w ramach Dnia Wspólnot Młodzieżowych, kiedy młodym przybliżana jest prawda „wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół”, czy przygotowywane internetowe rekolekcje Adwentowe #rozpalMYwiare.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama