Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rekolekcje "Oddanie33"

W parafii Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej w Olsztynie rozpoczęły się rekolekcje przygotowujące do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.

W parafii Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej w Olsztynie rozpoczęły się 33-dniowe rekolekcje. – Ten okres ma dwa znaczenia. Po pierwsze – jest on czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję, a po drugie – upamiętnia on okres 33 lat, które Pan Jezus spędził na ziemi – tłumaczą przedstawiciele z fundacji Tota Tua, którzy opracowali rozważania na każdy dzień. Zachęcają oni do przeżywania rekolekcji osobiście, we własnym domu lub we wspólnocie parafialnej.

Tak właśnie dzieje się w parafii NMP Ostrobramskiej w Olsztynie, gdzie ojcowie kapucyni zaprosili do wspólnego przeżywania rekolekcji, które zakończa się uroczystym aktem oddania. – Droga Maryi to droga pokory, droga uniżenia. To droga, po której zstępuje do nas Bóg, aby nas ocalić. My, uniżając się, robimy miejsce dla łaski Bożej – tłumaczył podczas pierwszego dnia rekolekcji o. Łukasz Szokaluk.

– Pomocą na tej drodze są aniołowie, których Bóg nam posyła. Przygotowując się do aktu całkowitego oddania się Matce Bożej, możemy spodziewać się szczególnej pomocy oraz obecności aniołów, gdyż Maryja jest ich Królową. Ten pierwszy dzień rekolekcji jest zaproszeniem do trzech rzeczy: aby zacząć odkrywać Boży plan, który On realizuje przez Maryję, aby przygotować miejsce dla łaski Bożej poprzez pokorę i postawę uniżenia oraz aby na nowo uwierzyć w pomoc aniołów, będąc czujnym na ich obecność przy nas – mówił o. Szokaluk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama