Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czy w tym roku będzie kolęda?

W tym roku w archidiecezji warmińskiej nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. O tym, w jakiej formie może ona przebiegać, zdecydują księża proboszczowie.

„W tym roku, z racji panującej sytuacji, wizyta duszpasterska w archidiecezji warmińskiej nie jest możliwa w tradycyjnej formie. Podjęcie decyzji, w jaki sposób ma ona przebiegać, pozostaje w gestii księży proboszczów”, poinformował rzecznik kurii archidiecezji warmińskiej ks. Marcin Sawicki.

- Z naszej strony, zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji w Polsce, proponujemy zaprosić mieszkańców parafii do kościoła w mniejszych grupach - np. wioskami lub ulicami - na wieczorną Mszę św. Szczególną intencją tej Mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian - wyjaśnia ks. Sawicki.

Podczas Mszy św. kapłani mogliby wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami. - Po liturgii słusznym wydaje się poprowadzić kolędowanie oraz omówić bieżące kwestie parafialne. Na zakończenie należy rozdać modlitwę błogosławieństwa do odmówienia w domach wraz z przesłaniem abp. Józefa Górzyńskiego i poprosić, by to przesłanie obecni przekazali także swoim sąsiadom. Należy zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odmówili modlitwę błogosławieństwa, której tekst otrzymali w świątyni oraz pokropili mieszkanie wodą święconą - mówi ks. Sawicki.

Nie wyklucza się złożenia wizyty duszpasterskiej w domu i jego pobłogosławienia, jednakże wyłącznie po uzgodnieniu tego i akceptacji ze strony wiernych oraz ścisłym zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama