Nowy numer 9/2021 Archiwum

Olsztyn. Przekazanie Światła

W konkatedrze św. Jakuba harcerze przekazali parafii i mieszkańcom stolicy Warmii i Mazur Betlejemskie Światło Pokoju.

Otrzymane do słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju druhowie i druhny z Warmii i Mazur przekazują szkołom, szpitalom, urzędom, a także parafiom. Dziś, 20 grudnia, trafiło ono do kościołów katedralnych w archidiecezji warmińskiej – we Fromborku oraz Olsztynie.

- To światło jest dla nas zobowiązaniem. Jest to światło, które wniósł na ziemię, między ludzi, Chrystus. Narodzenie Chrystusa sprawiło, że naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką. Niech to światło Chrystusa rozświetla nasze serca, nasze rodziny, niech to światło Chrystusa daje nam nadzieję, że te trudności, w obecnej chwili zwłaszcza zagrożenia związane z pandemią, zostaną szybko pokonane. O to się módlmy, o to prośmy Chrystusa Pana – mówił podczas Mszy św. w kościele św. Jakuba ks. kan. Andrzej Lesiński, proboszcz.

Betlejemskie Światło Pokoju to inicjatywa harcerzy, którzy od 30 lat roznoszą po całym świcie światło, zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Światło służby”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama