Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pierwsze osoby zaszczepione

W niedzielę w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19.

Pierwsze szczepienia osób z tzw. grupy 0 zostały przeprowadzone w Szpitalu Powiatowym w Ostródzie (tzw. szpital węzłowy) oraz w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jak podkreślał wojewoda Artur Chojecki, który był obecny na spotkaniu prasowym w ostródzkim szpitalu, w ten sposób rozpoczyna się również akcja informacyjna o szczepieniach. - Nie bez przyczyny wybraliśmy właśnie szpital w Ostródzie. Tu od marca leczą się osoby zakażone koronawirusem z całego regionu. Jako pierwsi przyjmą szczepionkę pracownicy służby zdrowia, zajmujący się codziennie chorymi zakażonymi koronawirusem, ale ważne jest, by szczepionkę przyjęło jak najwięcej osób - mówił wojewoda.

Pierwszą zaszczepioną osobą była Danuta Żurawska, drugą dr n. med. Piotr Kocbach, ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Ostródzie i konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych. - To dla nas wielki dzień. Od wielu miesięcy zajmujemy się w Ostródzie osobami zakażonymi koronawirusem. Przez ten czas mieliśmy do czynienie z setkami osób chorych i znamy konsekwencje tej choroby. Dlatego powinniśmy się cieszyć, że tak szybko doczekaliśmy się szczepionki na tę chorobę - powiedział ordynator.

Większość pracowników ostródzkiego szpitala zgłosiła się do szczepień, w sumie prawie 200 osób. - Już w poniedziałek dotrze do nas kolejna partia szczepionek. Każdy musi przyjąć dwie dawki. W ciągu kilku dni personel szpitala powinien być już zaszczepiony. Potem przyjdzie czas na mieszkańców naszego powiatu - podkreślał prezes szpitala Jacek Dudzin.

W tym samym czasie pierwsze osoby zostały również zaszczepione w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Tu jako pierwsza zaszczepiona została dyrektor Szpitala Dziecięcego dr Krystyna Piskorz-Ogórek, następną była zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr Barbara Chwała.

Na Warmii i Mazurach szczepić będą cztery szpitale węzłowe, poza szpitalem w Ostródzie i dziecięcym w Olsztynie również szpital miejski i wojewódzki w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama