Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzień skupienia dla dziewcząt

Duszpasterstwo Młodzieżowe Sióstr Katarzynek "Przystań" zaprasza dziewczęta na dzień skupienia.

Odbędzie się on w formie online w poniedziałek 11 stycznia. Rozpocznie się o godz. 9 od medytacji słowa Bożego, następnie w planie są jeszcze modlitwa "Anioł Pański" (godz. 12), Koronka do Bożego Miłosierdzia (godz. 15) oraz konferencja ks. Pawła Szumowskiego (godz. 20). Wszystko odbywać się będzie na profilu społecznościowym Przystani.

- To nasza propozycja na ferie dla młodzieży żeńskiej. Chcemy, żeby dziewczęta znalazły w swojej codzienności, w natłoku różnych zajęć chwilę, by się oderwać, poświęcić trochę czasu na relację z Panem Jezusem - tłumaczy s. Paula Formela CSC, odpowiedzialna za duszpasterstwo młodzieżowe.

Tematem dnia skupienia będzie "Słowo". - Będziemy mówić m.in. o tym, jak ważne w naszym życiu jest słowo Boże, ale również o tym, jak istotne są słowa w relacjach z innymi. To ma być przede wszystkim czas na indywidualne spotkanie z Jezusem - spotkanie z Nim w słowie, w modlitwie - zachęca s. Paula.

Na profilu społecznościowym Przystani o konkretnych godzinach będą pojawiały się filmy z rozważaniami, konferencje. - Każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce - czy w domu, czy w Kościele - i spotkać się z Jezusem. Gorąco do tego zachęcamy - mówi s. Paula i zachęca również do kontaktu poprzez e-mail: paulacsc@op.pl, gdzie można kierować intencje modlitewne, ale też pytania czy wątpliwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama