Nowy numer 16/2021 Archiwum

Gotowi do zmian

– Jesteśmy świątynią, która wciąż się buduje i powiększa – mówił ks. kan. Lucjan Świto.

Msza św. odpustowa była okazją dla wiernych parafii św. Jana Bosko w Gutkowie do refleksji nad kształtowaniem siebie, które ma doprowadzić do stawania się jak dziecko. Ksiądz kan. Lucjan Świto, który przewodniczył Eucharystii, w homilii nawiązywał do słów z Ewangelii św. Mateusza (18,3): „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”, wyjaśniając, że chodzi o to, byśmy przyjęli w swoich sercach postawę słabości i zależności od Boga oraz odkrywali w sobie dobro.

– Jezus nie zraża się tym, że jesteśmy słabi i wiele nam w życiu nie wychodzi. Wręcz odwrotnie. On chce nam pomagać. Przed Nim nie musimy ukrywać słabości i niewystarczalności. Powinniśmy wierzyć w siebie, żeby dostrzec potencjał dobra i dążyć do jego wykorzystania. Mieć świadomość, że świątynia, którą jesteśmy, wciąż się buduje i rozwija, a my jesteśmy gotowi do zmian – mówił ks. Lucjan. Przypominał, że św. Jan Bosko w relacjach z młodymi odwoływał się do ich potencjału dobra i rozumu.

– Pozwólmy w domu, jakim jest parafia, wychowywać się jak dzieci. Módlmy się za tych, którzy nas formują, komu się w tej budowie powierzyliśmy, aby patrzyli na nas jak Bóg i formowali zgodnie z Jego wolą – mówił kaznodzieja. Proboszcz ks. Andrzej Baj podkreślał, że odpust jest ważnym momentem w życiu każdej parafii. – Święty Jan Bosko pragnął jak najwięcej dusz zdobyć dla Boga. Nieustannie podejmujemy dzieło budowy naszej parafii i świątyni jako przybliżanie ludzi do Chrystusa i Boga ludziom. Uczestniczymy w tym dziele, mając za naszego patrona św. Jana Bosko. Podejmujmy ten zbawienny cel – mówił ks. Baj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama