Nowy numer 9/2021 Archiwum

Z Pieniężna do Togo

- Od lat z referatu misyjnego wysyłamy kontenery z niezbędnymi rzeczami służącymi misjom i ludziom, którzy korzystają z pracy misjonarzy - mówi o. Wiesław Dudar SVD.

Figury Serca Jezusowego, Matki Bożej z Lourdes, św. Anny, św. Józefa, św. Antoniego i św. Karola Boromeusza. Obrazy Matki Bożej z Guadalupe i Fatimy, św. Jana Pawła II oraz naczynia i szaty liturgiczne, jak również bielizna kielichowa, różańce, medaliki i krzyżyki – to przedmioty, które zostały poświęcone w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie. Na wiosnę, wraz z innymi rzeczami, trafią do Togo, gdzie swoją placówkę mają księża werbiści.

– Od lat wysyłamy kontenery z niezbędnymi rzeczami służącymi misjom – wyjaśnia o. Wiesław Dudar SVD. Często są to urządzenia medyczne wykorzystywane w ośrodkach zdrowia, fotele stomatologiczne, łóżka szpitalne i inne, mniejsze przedmioty. Wraz z transportem trafiają również środki opatrunkowe, czystości i higieny osobistej czy przedmioty niezbędne dla uczniów w szkołach – zeszyty, ołówki, kredki i długopisy.

Werbista podkreśla, że misjonarze proszą również o szaty i naczynia liturgiczne, o medaliki, krzyżyki i różańce. – Tegoroczne poświęcone figury staną w kościołach, przed domami rekolekcyjnymi. Figury Maryi trafią do grot maryjnych, których wykonanie planowane jest na ten rok. Tego na misjach brakuje i wierni o to proszą – podkreśla o. Dudar SVD.

Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali poświęcone przedmioty kultu bądź wsparli finansowo ich zakup. – Dzięki temu liturgia będzie mogła być sprawowana w godny i piękny sposób – podkreśla o. Wiesław Dudar SVD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama