Nowy numer 9/2021 Archiwum

Dzień modlitwy i pokuty

W parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie odbędą się diecezjalne obchody dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu po raz kolejny odbędzie się w Kościele w Polsce dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który w "Liście do ludu Bożego" pisał, że "jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy (...). Niech post wywoła w nas głód i pragnienie sprawiedliwości i skłoni nas do podążania w prawdzie oraz wspierania wszystkich postępowań sądowych, które okażą się niezbędne. Chodzi o post, który nami wstrząśnie i poprowadzi nas do zaangażowania się w prawdzie i miłości, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z całym społeczeństwem, w walkę z wszelkiego rodzaju nadużyciami seksualnymi, władzy i sumienia (...). Poprzez postawę modlitewną i pokutną będziemy mogli wczuć się jako osoby i wspólnota w to wezwanie, aby wzrastały wśród nas dary, jakimi są współczucie, sprawiedliwość, zapobieganie i zadośćuczynienie".

W archidiecezji warmińskiej obchody dnia modlitwy i pokuty odbędą się w parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie. O godz. 18 Mszy św. będzie przewodniczył ks. kan. dr Cezary Opalach, delegat ds. prewencji nadużyć seksualnych dzieci i młodzieży oraz ds. kontaktu z pokrzywdzonymi.

Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi ks. Dariusz Sonak, duszpasterz ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin oraz diecezjalny koordynator Fundacji św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama