Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zbieramy na remont "Zacheusza"

"Każdy telefon się liczy", to wielkopostna akcja, z której pieniądze zostaną przeznaczone na remont domu rekolekcyjnego w Nowym Kawkowie.

Wiadomo było od lat, że Dom Rekolekcyjny „Zacheusz” Ruchu Światło–Życie w Nowym Kawkowie potrzebuje prac remontowych, by dostosować go do obowiązujących przepisów, by więcej młodych mogło uczestniczyć w zacheuszowej pedagogice opartej na wzajemnym szacunku i miłości, na Ewangelii i relacji z Chrystusem.

– W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin założyciela ruchu, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, by ruszyć z miejsca, by zrobić mu urodzinowy prezent. Jaki? Rozbudować nasz dom rekolekcyjny – mówi ks. Krzysztof Laska, diecezjalny moderator wspólnoty.

Plany są już sprecyzowane. Jest pozwolenie na remont z przebudową domu. Trwają prace projektowe nowego budynku, w którym będzie się znajdować stołówka wraz z kuchnią. – Oazowicze na Warmii i Mazurach długo czekali na ten moment mobilizacji – uśmiecha się ks. Krzysztof.

Oczywiście, by plany zostały zrealizowane, potrzebne są pieniądze. Ludzie dobrej woli już wpłacają fundusze na specjalnie utworzone w tym celu konto. W Wielki Post ruszyła w archidiecezji akcja „Każdy telefon się liczy”. Już w wielu parafiach archidiecezji warmińskiej stanęły specjalne pojemniki na telefony komórkowe, smartfony i tablety.

– Zapraszamy kolejne parafie do tego, by pozwoliły na ustawienie pojemników na stare telefony komórkowe, smartfony i tablety. Wielu z nas ma w domach pochowane w szufladach takie „zabytki” lub zepsute urządzenia. Wystarczy zabrać je i wrzucić do specjalnie przygotowanego na cen cel pojemnika. Z jednej strony chronimy środowisko, z drugiej dokładamy się do realizacji inwestycji w Nowym Kawkowie – wyjaśnia Kamila Łozicka, koordynatorka akcji.

– Prosimy o włączenie się w tę akcję – apeluje Kamila. Już niedługo zostanie również zmodyfikowana strona internetowa „Zacheusza”, gdzie znajdą się wszystkie informacje dotyczące rozwoju placówki, jak i możliwości wsparcia inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama