Nowy numer 9/2021 Archiwum

Olsztyn. Spotkanie pielgrzymów

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się spotkanie dla uczestników i sympatyków Warmińskich Pieszych Pielgrzymek.

- Po każdej pielgrzymce organizowaliśmy spotkania popielgrzymkowe, by podzielić się wrażeniami, wspomnieniami, umocnić się, zebrać owoce, które podczas pątniczej drogi otrzymaliśmy. Mamy teraz nowy rok i przygotowujemy się do kolejnych pielgrzymek - do Wilna, Częstochowy, Gietrzwałdu. Mamy nadzieję, że wszystkie się odbędą i już dziś chcemy rozpocząć przygotowanie do pielgrzymki - tłumaczy ks. Paweł Szumowski, dyrektor warmińskich pielgrzymek.

- Spotkania przedpielgrzynkowe będą odbywały się co miesiąc. Za każdym razem spotkamy się na Mszy św., czuwaniu modlitewnym, pojawią się również świadectwa, które - mamy nadzieję - zachęcą różne osoby do podjęcia trudu wstąpienia na pątniczy szlak - podkreśla ks. Szumowski.

Pierwsze przedpielgrzynkowe spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem ks. Rafała Rozumowicza. W homilii przypomniał on, że przed każdym ważnym wydarzeniem w życiu Kościoła odbywają się rekolekcje, tak jak Chrystus udawał się na pustynię. - Pan wyprowadza nas na pustynię po to, by mówić do naszego serca. W czasie Wielkiego Postu możemy podejmować wiele postanowień, ale najważniejsze to pozwolić Duchowi Świętemu działać w naszym życiu. Jeśli otworzymy się na to działanie, to On pozwoli nam dostrzec te elementy naszego życia, w których potrzebujemy nawrócenia - mówił ks. Rafał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama