Nowy numer 16/2021 Archiwum

WTZ Frombork udostępnia prace

Rękodzieła uczestników są już dostępne na platformie www.rekodzielowtz.pl.

Z terapii we Fromborku na co dzień korzysta ok. 30 osób z niepełnosprawnością mieszkających na terenie powiatu braniewskiego. Uczestnicy podczas zajęć przygotowują różnego rodzaju rękodzieła.

- W ten sposób rozwijają swoje talenty. Do tej pory robiliśmy okazjonalne kiermasze z ich dziełami kilka razy w roku. Cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców okolicy i turystów - wyjaśnia ks. Krzysztof Jabłoński, kierownik warsztatów terapii zajęciowej Caritas we Fromborku.

Placówka we Fromborku postanowiła dołączyć do inicjatywy www.rekodzielowtz.pl.
- Dzięki temu szersze grono odbiorców otrzymuje okno na nasze rękodzieła. W dobie pandemii wiele wystaw i kiermaszów przeniosło się do sieci. My również w ten sposób chcemy pokazać szerszemu gronu odbiorców talenty naszych uczestników i umożliwić nabycie ich w bezpieczny sposób - tłumaczy ks. Jabłonski.

Przez internet można zakupić rękodzieła ceramiczne, drewniane, materiałowe, papierowe, florystyczne, szklane czy też z wikliny. Dochód przeznaczony jest na uspołecznianie uczestników WTZ.
- Dzięki zebranym środkom będziemy mogli zakupić nowe materiały do pracy naszych podopiecznych, jak również umożliwić ich wspólne wyjazdy, gdy tylko warunki pandemiczne nam na to pozwolą - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama