Nowy numer 30/2021 Archiwum

Jerycho Różańcowe w Olsztynie

W parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie odbyła się Msza św. na zakończenie 59. Jerycha Różańcowego.

Jerycho Różańcowe to nieprzerwane czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, w dzień i w nocy. Główną intencją Jerycha jest modlitwa o uświęcenie duchowieństwa, w intencji papieża, o zachowanie wiary w narodzie, o błogosławieństwo dla Polski, przebłaganie za grzechy, o nawrócenie wrogów Kościoła, a także o powołanie kapłańskie i zakonne.

- To był modlitewny maraton, w który włączyło się nie tylko wielu naszych parafian, czuwając przed Najświętszym Sakramentem w dzień i w nocy, to również wierni z innych olsztyńskich parafii. Kaplica adoracji wypełniła się modlitwą różańcową, przygotowała naszą parafię do wejścia w szczególny czas rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczynamy w naszej świątyni, ale także przygotowała nasze serca na przyjęcie zmartwychwstałego Pana - mówił podczas Mszy św. na zakończenie Jerycha ks. Jarosław Dobrzeniecki.

Przypomniał historię Jerycha, jego zburzenia przez Izraelitów, a także historię Jerycha Różańcowego, które po raz pierwszy w Polsce odbyło się przed pierwszą pielgrzymką papieża Jana Pawła II. Wtedy to na Jasnej Górze odbyło się 7-dniowe czuwanie modlitewne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama