Nowy numer 16/2021 Archiwum

By oddać Mu chwałę

Przy siedzibie Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie stanął namiot - miejsce nieustannej 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Inicjatywa papieża Franciszka "24 godziny dla Pana" to idea zaczerpnięta z nocy konfesjonałów. Pokazuje potrzebę człowieka, który chce być blisko Pana Boga. Pokazuje też oczekiwanie Boga wobec człowieka, by oddać Mu chwałę - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Dlatego ta inicjatywa, by od piątku do późnych godzin sobotnich każdy mógł zajść do namiotu, na chwilę przystanąć, pomodlić się i dostrzec, że nasze życie to nie tylko potrzeby materialne, to przede wszystkim relacja z Bogiem.

To pragnienie człowieka na co dzień dostrzegają pracownicy Caritas. - Nic nie jest w stanie go zastąpić, wypełnić i zaspokoić. Pomimo tego, że możemy dać osobie coś do zjedzenia, możemy go przyodziać, zapewnić różne programy wyjścia z trudnych sytuacji, to zawsze dostrzegamy w duszy drugiego tę pustkę. To miejsce może wypełnić jedynie Bóg. Dlatego ten namiot z Najświętszym Sakramentem, gdzie dochodzi do intymnego spotkania z Bogiem, które dokonuje się w człowieku - mówi ks. Paweł.

Co ciekawe namiot stoi tuż obok rynku, gdzie w sobotnie poranki tysiące ludzi robi zakupy. - O tym też myśleliśmy. Takie przenikanie się dwóch światów. I myśl, że może i oni zobaczą Chrystusa, że On towarzyszy nam w każdym momencie życia. Mamy zdrowie, mamy pieniądze, dom i samochód. Mimo tego nieustannie jesteśmy potrzebujący. Jesteśmy tymi, którym czegoś brakuje. Czego? Chrystusa - zauważa ks. Paweł.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w namiocie przy siedzibie Caritas w Olsztynie, przy targowisku przy ul. Grunwaldzkiej, będzie trwać do soboty 27 marca do godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama