Nowy numer 16/2021 Archiwum

Pogrzeb Marii Surynowicz

Zasłużoną Warmiaczkę pożegnali w Olsztynie członkowie rodziny oraz przyjaciele.

Maria Surynowicz z domu Zientara, urodziła się 20 lutego 1940 r., zmarła 24 marca 2021 r. Była bardzo zaangażowana w życie Kościoła warmińskiego, silnie związana z parafią Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych na olsztyńskich Likusach. Pochodziła z warmińskiej rodziny, jej ciocią była Maria Zientara-Malewska. Pani Maria była jedną z osób uhonorowanych w ubiegłym roku medalem Prodesse Auso za zasługi dla archidiecezji warmińskiej.

- Chcemy dziękować Bogu za dar jej życia, za wszelkie dobro, które było naszym udziałem tu na ziemi, a które otrzymaliśmy przez ręce, serce i działanie naszej siostry Marii - mówił na początku uroczystości pogrzebowych przewodniczący modlitwie bp Janusz Ostrowski.

Homilię wygłosił ks. kan. Stanisław Kozakiewicz. - Była żoną, siostrą, ciocią, osobą przyjazną, otwartą, życzliwą, bardzo aktywną społecznie - mówił duszpasterz. - Od początku naszej przyjaźni doświadczałem pięknej jedności rodzinny wielopokoleniowej tworzonej przez dwie tradycje: warmińską i wileńską. Mogę zaświadczyć, że w jej przypadku prawdziwe jest to polskie powiedzenie, że była kobietą "do tańca i do różańca". Otrzymała na chrzcie imię Maria, podobnie jak wcześniej jej ciocia - Maria Zientara-Malewska oraz jej mama, Maria Zientara. Swojej patronce była całe życie wierna i starała się Ją naśladować - mówił ks. Kozakiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama