Nowy numer 16/2021 Archiwum

Ciemna Jutrznia

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie kapłani, wspólnota WSD MW Hosianum oraz wierni wspólnie przeżywali Ciemną Jutrznię.

Jest to nabożeństwo liturgiczne, które w Triduum Paschalnym pojawia się w coraz większej ilości parafii. Podczas Triduum jutrznia śpiewana jest w sposób szczególnie uroczysty - w konkatedrze św. Jakuba modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński.

- Triduum Paschalne to całość, jedna liturgia, która ma swoje etapy i bardzo ważne jest, by w nim trwać. Liturgia godzin ze swojej natury ma podtrzymywać łączność z Bogiem. Rzeczywistość, którą obecnie przeżywamy jest cały czas obecna, a my się włączamy w tę - jak jest to pięknie określone w Biblii - pieśń chwały, która jest cały czas śpiewana przed Panem. Wszystkie wydarzenia, jakie teraz przeżywamy, celebracje liturgiczne, adoracje czy liturgia godzin dają nam sposobność włączenia się w tę niebiańską liturgię chwały. Jednocześnie jest to okazja, by budować siebie, dojrzewać w wierze i pogłębiać swoją relację z Bogiem - tłumaczy metropolita warmiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama