Nowy numer 16/2021 Archiwum

Wsparcie kombatantów

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowała paczki z okazji Wielkanocy.

Jeszcze przed świętami kombatanci z Warmii i Mazur otrzymali świąteczne paczki. W środku znalazły się m.in. wielkanocne stroiki, kawy, herbaty, słodycze, miody, syropy wspomagające odporność, środki pielęgnacyjne, pakiety ochronne (maseczki, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji) oraz własnoręcznie wykonane kartki, które przygotowały dzieci z warmińsko-mazurskich placówek.

Dzięki współpracy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz wsparcia Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza kombatanci otrzymali również świąteczne zestawy potraw, przygotowane przez regionalne restauracje, prosto na wielkanocny stół.

Zespół ds. Kombatantów 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej opiekuje się ponad 60 weteranami walk o niepodległość, zapewniając im wsparcie w codziennych sprawach i reagując na indywidualne potrzeby. Od marca 2020 r. w ramach akcji #ObiadyDlaBohaterów do kombatantów z Warmii i Mazur żołnierze 4W-MBOT dostarczają ciepłe posiłki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama