Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rekolekcje męskie 16+

- Chcemy ze wspólnotą seminaryjną stworzyć miejsce i czas, który będzie sprzyjał rozeznaniu dalszej drogi - mówi ks. Radosław Czerwiński.

Wspólnota Warmińskiego Seminarium Duchownego "Hosianum" zaprasza młodzież męską do spędzenia czasu na rekolekcjach.

- Od razu należy zaznaczyć, że rekolekcje nie są skierowane tylko do osób, które myślą o kapłaństwie, ale do młodzieży męskiej, która stoi przed wyborem drogi życiowej. Chcemy ze wspólnotą seminaryjną stworzyć miejsce i czas, który będzie sprzyjał rozeznaniu dalszej drogi - mówi ks. Radosław Czerwiński, prefekt roku propedeutycznego.

- Nie traktujemy tych rekolekcji w kategoriach naboru do "Hosianum". Ucieszy nas oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał potem wstąpić na drogę formacji seminaryjnej, jednak nie jest to celem nadrzędnym tych dni skupienia - dodaje.

Tegoroczne rekolekcje odbędą się pod hasłem: "Wskaż drogę". Słowa zaczerpnięte został z Psalmu 32. Każdy z uczestników rekolekcji będzie mógł na własnej skórze przeżyć dzień według programu seminaryjnego.

- Nie zabraknie wspólnotowych modlitw, czasu wyciszenia, spotkań z ciekawymi gośćmi, którzy dadzą do myślenia. Przewidujemy też kilka niespodzianek, jednak nie chcemy zdradzić wszystkich szczegółów, aby naszych gości kilka punktów programu zaskoczyło. Będzie możliwość wspólnego spotkania w gronie osób, które kierują się tymi samymi wartościami, przewidzieliśmy czas na rozmowy o Bogu, wierze i Kościele - wylicza ksiądz prefekt.

Ćwiczenia duchowe poprowadzą przełożeni seminaryjni wraz z alumnami. - Klerycy będą pełnili rolę gospodarzy tych rekolekcji, będą budować klimat spotkania. Zatroszczą się o sprawy organizacyjne, a także będą czuwać, by każdy uczestnik czuł się u nas dobrze - zapewnia.

W tym roku miejscem spotkania będzie dom formacyjny w Klebarku Wielkim. - Od września klerycy, którzy przychodzą do seminarium, pierwszy etap formacji rozpoczynają właśnie w Klebarku Wielkim. Ten dom jest częścią Wyższego Seminarium Duchownego "Hosianum". To ciekawe miejsce, w którym panuje atmosfera rodzinnego domu. Sama miejscowość w pobliżu Olsztyna kryje wiele ciekawostek i zwłaszcza w porze letniej jest przepięknym miejscem. To wszystko niesamowicie sprzyja osobistemu skupieniu - wyjaśnia ks. Radosław.

  • Termin: 27–30 czerwca 2021 r.
  • Miejsce: Dom Formacyjny WSD „Hosianum” w Klebarku Wielkim
  • Zgłoszenia i informacje: tel. 793 139 494; e-mail: hosianum@wp.pl
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama