Nowy numer 23/2021 Archiwum

Nidzica. Chcę się poprawić, dlatego…

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy wykonują serduszka, na których zapisują swoje wypływające z serca postanowienia.

Pomysł akcji „Moje serduszko z dobrym postanowieniem” zrodził się dziewięć lat temu. Głównym celem przedsięwzięcia, którego inicjatorką i realizatorką jest katechetka s. Samuela, to wzbudzenie w dziecięcych sercach pragnienia naśladowania Jezusa w postawach dobroci i życzliwości wobec ludzi.  

Deklaracje są różne, bo i każdy z nas, już jako dziecko, zaczyna zauważać swoje słabości, które chciałby w sobie zwalczyć. - Dzieci naprawdę potrafią wpatrywać się w głąb siebie i intuicyjnie odkrywają, co jest ważne. Na katechezach rozmawiamy o wartościach, o dobrych uczynkach, o postanowieniu poprawy - mówi s. Samuela Haliny Grygo MSF.

Siostra Samuela przyciąga do siebie dzieci i młodzież, która ma w sercach pragnienie wzrastania w tradycyjnych wartościach. - Myślę, że te wartości nigdy nie straciły na ważności, a w czasie pandemii ponownie wybrzmiewają i widać, jak są bardzo potrzebne w relacjach międzyludzkich. Dlatego ta akcja związana z sercem, w które wpisywane są postanowienia dzieci, wkomponowuje się w przeżywany przez nas czas, czas zmartwychwstania Pańskiego, czas, kiedy poszukujemy sensu życia. Gdy przeglądam serca przygotowane przez uczniów, moje serce rośnie - podkreśla Artur Pacuszka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama