Nowy numer 25/2021 Archiwum

Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Rozpoczęły się 23. Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny, w tym roku pod hasłem "Młodość - miłość - małżeństwo - rodzina".

Każdego roku w ramach Dni Rodziny organizowane były liczne imprezy, warsztaty, koncerty i wszelakie inicjatywy o charakterze rodzinnym. W tym roku odbędą się one w ograniczonej formie, a sama inauguracja odbyła się w formie konferencji online.

- Pamiętamy plenarne spotkanie, wydarzenia o dużym rozmachu, przy udziale publiczności i zaangażowaniu licznych środowisk. Ograniczenia spowodowana pandemia dotykają również takich wydarzeń jak Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Wiemy, jak te wartości są ważne i widzimy, jak w tym trudnym czasie rodziny często były zdane na siebie, musiały się w nowych warunkach poukładać i odnaleźć w nowych obowiązkach, w pracy, edukacji, wobec licznych zobowiązań - mówił podczas konferencji marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Dobra rodzina tworzy dom oparty na fundamencie miłości, do którego zawsze chce się wracać, bo ma się pewność, że niezależnie od wszystkiego, ktoś w nim na nas czeka - podkreślił wojewoda Artur Chojecki.

- Jedynym środowiskiem, jakie zapewnia możliwość dojrzewania człowiekowi całościowo jest rodzina, ponieważ to miejsce, jakie jest w stanie zagwarantować środowisko potrzebne do wzrostu. Jest to przede wszystkim miłość - życie dla drugiego, gotowość dzielenia się swoim życiem z innymi - przekonywał abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

W ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w wielu miejscowościach Warmii i Mazur odbędą się spotkania, festyny, warsztaty. Zakończenie Dni Rodziny odbędzie się 11 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama