Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

ZbieramTo w lesie!

W Olsztynie odbył się dobroczynny spacer w myśl zasady "pomaganie przez sprzątanie".

Przedstawiciele Fundacji "Missio Cordis" z Rodziny Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów zaprosili mieszkańców Olsztyna na wydarzenie "ZbieramTo w lesie".

Zbiórka śmieci, segregacja, sprzedaż złomu to nie tylko dobra praktyka, a również realna pomoc - pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rzecz budowy studni w Czadzie. - Jedna studnia oznacza dostęp do czystej wody dla ok. 250 osób - tłumaczą organizatorzy akcji.

- Jesteśmy tutaj i czujemy się odpowiedzialni za teren, który jest wokół nas, dlatego akcja wyrusza sprzed naszego biura. Idziemy jednak dalej, również do Lasu Miejskiego, gdzie także będziemy zbierać śmieci. Nie możemy bezpośrednio wpłynąć na mieszkańców, którzy te śmieci rozrzucają, jednak taka akcja na pewno pokazuje wielu ludziom odpowiednie postawy - tłumaczy Kamila Łazicka, koordynatorka akcji.

W inicjatywę włączyli się m.in. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomarańcza" z SP nr 13 w Olsztynie. - Chcemy pomoc odbudować trochę naszą planetę i zrobić jednocześnie coś dobrego dla innych ludzi, chcemy pomóc potrzebującym w Czadzie. Każdy oczywiście powinien sprzątać po sobie, my przez nasze działanie chcemy pokazywać odpowiednie zachowania - podkreśla Wiktoria Grodzka, wolontariuszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy