Nowy numer 25/2021 Archiwum

Formacja młodych

W parafii św. Józefa w Olsztynie odbyło się kolejne spotkanie duszpasterzy młodzieży. - Młodzież na Warmii chce się formować, więc i my, księża, chcemy się do tego dobrze przygotować - mówi ks. Kamil Wyszyński.

Na pierwszym spotkaniu duszpasterze młodzieży podjęli decyzję, że w archidiecezji warmińskiej będą rozwijane dwie konkretne wspólnoty młodzieżowe - Ruch Światło-Życie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. - Dwa sprawdzone ruchy, mocno osadzone w formacji i strukturach, które pomogą w diecezji w tym, by wspólnoty młodzieżowe rozwijały się i trwały mimo zmian kapłanów w parafiach - podkreśla ks. Wyszyński.

Na drugim spotkaniu o KSM mówił asystent generalny stowarzyszenia ks. dr Andrzej Lubowicki. - Czas na młodzież! Ważne jest, by tuż po pandemii wystartować z młodzieżą w działalności apostolskiej. KSM to organizacja, która chce zainteresować młodzież Kościołem, a następnie zaangażować ją w działalność apostolską. By to osiągnąć, trzeba szukać sposobów na miarę obecnego pokolenia - wyjaśnia ks. Lubowicki.

Podczas spotkania przybliżał warmińskim kapłanom, na czym polega istota KSM, jak wygląda w niej formacja młodych.  

Następne spotkanie będzie dotyczyło formacji w Ruchu Światło-Życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama