Nowy numer 25/2021 Archiwum

Frombork. Kolonie u Kopernika

- To nie tylko wypoczynek, ale przede wszystkim czas formacji religijno-kulturalnej dzieci i młodzieży - mówi ks. Krzysztof Jabłoński.

W tym roku Caritas we Fromborku organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

- Kolonie odbywają się we Fromborku do wielu lat i wpisały się w tradycje naszej działalności. Chcemy w tym roku umożliwić dzieciom zobaczenie Fromborka i zapoznanie się z osobą Mikołaja Kopernika. Nasze kolonie to nie tylko wypoczynek, ale przede wszystkim czas formacji religijno-kulturalnej dzieci i młodzieży - mówi ks. Krzysztof Jabłoński, dyrektor Caritas we Fromborku.

Wyzwaniem organizacyjnym jest wciąż pandemia. - Pozostajemy przy obostrzeniach sanitarnych. Ośrodek pozwala nam przyjąć ok 100 osób w ciągu wakacji. Wcześniej mogliśmy przyjąć ok 300 osób - wyjaśnia ks. Krzysztof. - Dom Kopernika i schronisko są po odświeżeniu i remontach, tak więc cieszymy się, że warunki poprawiają się z roku na rok. Przybywa też miejsc rekreacyjnych na naszym terenie - dodaje.

Istnieje możliwość dofinansowania pobytu przez Caritas. - Zapraszamy serdecznie do naszego ośrodka. Chcemy również pomóc tym dzieciom, których rodzice borykają się z trudnościami finansowymi. Naszą misją jest wyjście w kierunku potrzebujących. Wakacje to czas, który dzieciom ma dać szansę nie tylko odpoczynku od szkoły, ale też zobaczenia nowych miejsc i poznania ludzi. Nie chcemy, by jakiekolwiek dziecko zostało tego pozbawione - tłumaczy ks. Jabłoński.

Turnusy kolonii:
I - 4-13 lipca
II - 15-14 lipca
III - 2-11 sierpnia
IV - 13-22 sierpnia
Koszt: 800 zł
Zgłoszenia:
tel. 797 866 005; email: frombork@caritas.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama